Založ si blog

Krása na povrchu a krása vo vnútri

Lesk a pozlátko súťaží MISS vybledlo. Aspoň tak na mňa pôsobila posledná MISS Universe 2017. A nie len preto, že východ mal jedinú zástupkyňu a aj to z Košíc 🙂 Súťaže MISS sú už azda trošku prekonaným žánrom, ktorý pripomína roky 90te.

 

Nechcem hodnotiť posledný galavečer, ale celkovo ideu toho, prečo biznis s krásou môže fungovať. Nezavrhujem automaticky niektoré rodové stereotypy a myslím si, že podvedomá snaha väčšiny mladých žien bude chcieť sa páčiť. Mnohí možno budete namietať, že skutočná krása sa skrýva vo vnútri. Ale moja skúsenosť hovorí, že tí najväčší krikľúni si aj tak nakoniec vyberú tú, ktoré ma štvorky prsia.

Dnešná doba je dobou povrchnou. Instagram, Facebook, ale aj každodenná mediálna masáž nám vytvára bublinu v ktorej je zadefinovaný ideál krásy. Dlhú dobu som si myslela, že je to šialené. Že dnes stačí byť krásna a úspech je zaručený. Že máloktorý muž dokáže dvihnúť oči z dekoltu a aspoň chvíľu načúvať. Myslím, že som sa veľmi mýlila. Je to totiž naopak. Minimálne v mestách, ale zakráda sa to už aj na vidiek.

Krása totiž už nie je predpokladom na úspech, ale je to často naopak. Manažéri, biznismeni, politici- tí všetci začínajú byť stále viac a viac upravení. Umelci a celebrity dbajú o svoj imidž, elegantne musia vyzerať aj v teplákoch. Vyzerať k svetu je totiž dôležitým statusom. Sami zvážte. Zverili by ste svoje úspory elegantnému bankárovi, alebo bankárovi s o strapatými vlasmi a neupravenou pokožkou? Radšej by ste sa nechali operovať doktorom s módnym strihom, alebo bradou ako drevorubač? Pri výbere zamestnania by ste uverili manažérke vo vkusnom kostýme, alebo baryšni v zástere? Odpovede asi poznáte. A neklamte si, že na prvý dojem nedáte. Faktom totiž je, že v každej pozícii by si mal človek uvedomiť, ako by mal pôsobiť. Byť upravený, elegantný a vkusne sa obliecť už nie je prejavom snobizmu, alebo povrchnosti, ale je to jednoducho rovnaká vec, ako to, že si policajt oblečie uniformu. Dnes už dobre vyzerajú aj atómové fyzičky a nie sú to šedé myšky s veľkými okuliarmi a bielym plášťom.

Ešte 10 rokov dozadu boli hlavnými klientkami kliník estetickej medicíny dievčiny, ktoré si potrebovali dať voperovať balón do pŕs, alebo do pier. Dnes je klientela iná. Sú to manažéri, ktorí si potrebujú upraviť viečka, aby sa v nich nezrkadlil nedostatok spánku, ktorý každodenne prežívajú. Sú to ženy, pre ktoré nie je kariérou dve deti a domácnosť, ale chcú vyzerať dobre vo svojej práci, ktorú museli o pár rokov odložiť práve kvôli tým deťom. Vyzerať dobre a niečo pre to urobiť dnes už nie je na hanbu.

Ale vrátim sa naspäť k súťažiam MISS. Prečo sú teda prekonané? Myslím si, že preto, že mladé dievčatá, ktoré nám predvádzajú svoje ladné krivky za ktoré väčšinou môžu ďakovať genetike zatiaľ nemajú veľmi čím sa chváliť. Ostatne, ak chcete vidieť podstatne väčšiu koncentráciu sexi žien v ich veku, otvorte si bufet na internáte Prešovskej univerzity.

Súťažme v tom, kto dokáže vyzerať dobre po ôsmych hodinách v práci. Súťažme o to, kto dokáže skĺbiť na pozícii lekára to, že bude vyzerať dobre, ale zároveň dôveryhodne. Hľadajme MISS na univerzitách, ale v radoch pedagógov. Že je to šialené a žiadna televízia by to neriskla? Ja viem. Ale viem, že si malú MISS robím každý deň, keď idem do mesta a poteší ma, keď vidím človeka, ktorý o sbea dbá. Nemusí byť krásny. Nemusí ma ť na sebe iba značkové oblečenie. Vždy ma poteší, keď stretnem niekoho u koho aspoň zbadám, že mu na vzhľade záleží. Lebo podľa toho viem, že väčšinou nie je iba povrchný pózer, ktorý mastnými dredmi maskuje to, že iné nemá čo ponúknuť.

Po ceste za prácou

28.11.2017

Opäť som raz cestovala krížom po Slovensku. Navštívila som Bratislavu, Kysuce, Banskú Bystricu, Revúcu, Veľký Krtíš, Lučenec, Medzilaborce a Sobrance. Pracovné povinnosti ma donútili behať viac »

Školstvo potrebuje reformu aj v prázdninách

04.09.2017

Aj tento september sa deti a mládež neochotne vrátili do školských lavíc. V hlavách ešte plno zážitkov z leta a chuť k nim pridať ďalšie. Návrat do kolobehu školských povinností bude viac »

Ako Prešovčania dostali obchvat a hneď ho ofrflali

31.07.2017

Sú to asi dva kilometre, čakali sme na ne neskutočne dlho a keď sme sa dočkali, čo sa stalo? Podľa diskusií a mojich známych je vlastne všetko ešte horšie. Hovorím o miniobchvate od Športovej viac »

cena, medaila chatama sofera

Pocta pre denník Pravda. Získal medailu Chatama Sofera

23.01.2018 20:00

Denník Pravda získal významnú poctu od Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Jeho riaditeľ Pavol Mešťan odovzdal šéfredaktorke Nore Sliškovej medailu Chatama Sofera.

pôrodnica, deti, novorodenci

Svidnícka pôrodnica nekončí, na svoje udržanie potrebuje aspoň 500 pôrodov

23.01.2018 18:54

Minister zdravotníctva Drucker si uvedomuje problémy svidníckej nemocnice s nedostatkom atestovaných lekárov a víta snahu vedenia hľadať riešenia.

Podnikateľ a miliardár Elon Musk na archívnom zábere.

Musk si chystá zmluvu na desaťročie, môže zarobiť desiatky miliárd

23.01.2018 18:40

Americký podnikateľ Elon Musk by mal zostať v čele spoločnosti Tesla ďalších desať rokov. Nebude dostávať stálu mzdu, ale bonusy.

Kosovo Politician Shot

Kto vraždil v Mitrovici? Vyšetrovatelia ukazujú na zločineckú skupinu

23.01.2018 18:23

V hľadáčiku vyšetrovateľov vraždy kosovskosrbského politika Olivera Ivanoviča zo 16. januára sa ocitla zločinecká skupina pôsobiaca na severe Kosova.

petrabacovcin

Po desiatich rokoch v Bratislave som sa rozhodla vrátiť naspäť do rodného kraja. Bližšie k rodine a s víziou, že aj v našom krásnom a jemne zaspatom kraji sa dajú robiť aj zaujímavé veci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 9104x
Priemerná čítanosť článkov: 910x

Autor blogu

Kategórie