Založ si blog

Krása na povrchu a krása vo vnútri

Lesk a pozlátko súťaží MISS vybledlo. Aspoň tak na mňa pôsobila posledná MISS Universe 2017. A nie len preto, že východ mal jedinú zástupkyňu a aj to z Košíc 🙂 Súťaže MISS sú už azda trošku prekonaným žánrom, ktorý pripomína roky 90te.

 

Nechcem hodnotiť posledný galavečer, ale celkovo ideu toho, prečo biznis s krásou môže fungovať. Nezavrhujem automaticky niektoré rodové stereotypy a myslím si, že podvedomá snaha väčšiny mladých žien bude chcieť sa páčiť. Mnohí možno budete namietať, že skutočná krása sa skrýva vo vnútri. Ale moja skúsenosť hovorí, že tí najväčší krikľúni si aj tak nakoniec vyberú tú, ktoré ma štvorky prsia.

Dnešná doba je dobou povrchnou. Instagram, Facebook, ale aj každodenná mediálna masáž nám vytvára bublinu v ktorej je zadefinovaný ideál krásy. Dlhú dobu som si myslela, že je to šialené. Že dnes stačí byť krásna a úspech je zaručený. Že máloktorý muž dokáže dvihnúť oči z dekoltu a aspoň chvíľu načúvať. Myslím, že som sa veľmi mýlila. Je to totiž naopak. Minimálne v mestách, ale zakráda sa to už aj na vidiek.

Krása totiž už nie je predpokladom na úspech, ale je to často naopak. Manažéri, biznismeni, politici- tí všetci začínajú byť stále viac a viac upravení. Umelci a celebrity dbajú o svoj imidž, elegantne musia vyzerať aj v teplákoch. Vyzerať k svetu je totiž dôležitým statusom. Sami zvážte. Zverili by ste svoje úspory elegantnému bankárovi, alebo bankárovi s o strapatými vlasmi a neupravenou pokožkou? Radšej by ste sa nechali operovať doktorom s módnym strihom, alebo bradou ako drevorubač? Pri výbere zamestnania by ste uverili manažérke vo vkusnom kostýme, alebo baryšni v zástere? Odpovede asi poznáte. A neklamte si, že na prvý dojem nedáte. Faktom totiž je, že v každej pozícii by si mal človek uvedomiť, ako by mal pôsobiť. Byť upravený, elegantný a vkusne sa obliecť už nie je prejavom snobizmu, alebo povrchnosti, ale je to jednoducho rovnaká vec, ako to, že si policajt oblečie uniformu. Dnes už dobre vyzerajú aj atómové fyzičky a nie sú to šedé myšky s veľkými okuliarmi a bielym plášťom.

Ešte 10 rokov dozadu boli hlavnými klientkami kliník estetickej medicíny dievčiny, ktoré si potrebovali dať voperovať balón do pŕs, alebo do pier. Dnes je klientela iná. Sú to manažéri, ktorí si potrebujú upraviť viečka, aby sa v nich nezrkadlil nedostatok spánku, ktorý každodenne prežívajú. Sú to ženy, pre ktoré nie je kariérou dve deti a domácnosť, ale chcú vyzerať dobre vo svojej práci, ktorú museli o pár rokov odložiť práve kvôli tým deťom. Vyzerať dobre a niečo pre to urobiť dnes už nie je na hanbu.

Ale vrátim sa naspäť k súťažiam MISS. Prečo sú teda prekonané? Myslím si, že preto, že mladé dievčatá, ktoré nám predvádzajú svoje ladné krivky za ktoré väčšinou môžu ďakovať genetike zatiaľ nemajú veľmi čím sa chváliť. Ostatne, ak chcete vidieť podstatne väčšiu koncentráciu sexi žien v ich veku, otvorte si bufet na internáte Prešovskej univerzity.

Súťažme v tom, kto dokáže vyzerať dobre po ôsmych hodinách v práci. Súťažme o to, kto dokáže skĺbiť na pozícii lekára to, že bude vyzerať dobre, ale zároveň dôveryhodne. Hľadajme MISS na univerzitách, ale v radoch pedagógov. Že je to šialené a žiadna televízia by to neriskla? Ja viem. Ale viem, že si malú MISS robím každý deň, keď idem do mesta a poteší ma, keď vidím človeka, ktorý o sbea dbá. Nemusí byť krásny. Nemusí ma ť na sebe iba značkové oblečenie. Vždy ma poteší, keď stretnem niekoho u koho aspoň zbadám, že mu na vzhľade záleží. Lebo podľa toho viem, že väčšinou nie je iba povrchný pózer, ktorý mastnými dredmi maskuje to, že iné nemá čo ponúknuť.

Na východe nič nie je, ale bude

19.03.2018

Či naozaj odznela okrídlená veta, ktorá prebehla médiami, že na východe nič nie je, ťažko povedať. Každopádne by bola pravdivá len z časti. Áno je pravdou, že veľa, najmä mladých ľudí viac »

Ej veruže zvláštne čísla volebných prieskumov majú v Humennom. . .

24.01.2018

Alebo aké podnikateľské skupiny vytvrajú prieskumy v Humennom. Minule ma zarazila jedna platená tlačová správa, pretože som z Humenného. Že ako to vyzerá so šancami potenciálnych kandidátov viac »

Po ceste za prácou

28.11.2017

Opäť som raz cestovala krížom po Slovensku. Navštívila som Bratislavu, Kysuce, Banskú Bystricu, Revúcu, Veľký Krtíš, Lučenec, Medzilaborce a Sobrance. Pracovné povinnosti ma donútili behať viac »

SaS, Richard Sulík,

Umelý konflikt, Danko vydiera Smer a chce silnejšiu pozíciu, tvrdí SaS

19.04.2018 11:07

Predseda SNS Danko vydiera Smer, aby si posilnil pozície v koalícii, tvrdia predstavitelia liberálov z SaS, ktorí zdôrazňujú potrebu predčasných volieb.

NAKA

Polícia zadržala piatich okoličányovcov

19.04.2018 10:37

V putách skončili piati členu gangu, ktorých minulý týždeň odsúdil Najvyšší súd.

Kaliňák, Saková, ESO, ministerstvo vnútra

V Smere sa hovorí o Sakovej ako o šéfke vnútra, Stromček mal ponuku odmietnuť

19.04.2018 10:16

V Smere sa čoraz viac hovorí, že Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra nahradí štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Dušan Kováčik

Prokurátor Kováčik napriek tlaku verejnosti a vlastnému sľubu neplánuje skončiť

19.04.2018 10:04

V júni 2017 Kováčik na pôde parlamentu povedal, že skončí skôr ako v roku 2021, vtedy mu totiž uplynie funkčné obdobie.

petrabacovcin

Po desiatich rokoch v Bratislave som sa rozhodla vrátiť naspäť do rodného kraja. Bližšie k rodine a s víziou, že aj v našom krásnom a jemne zaspatom kraji sa dajú robiť aj zaujímavé veci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 17230x
Priemerná čítanosť článkov: 1436x

Autor blogu

Kategórie