Založ si blog

Humenskí hejteri omylom propagujú dobrú knihu : )

Len pred pár dňami som na Facebooku  narazila na jeden z ďalších hejtov na primátorku Vaľovú. Mám pocit, že títo hejteri sa zameriavajú len na túto političku a určite sa zapíšu do tohtoročného predvolebného folklóru (či už pozitívne alebo negatívne ešte nie je jasné). Opäť raz chceli naložiť primátorke a vybrali si na to novú knihu „Ženy, ktoré to dokázali“, ktorá predstavuje 12 Humenčaniek o ktorých bolo, alebo je počuť.

Nuž hejt veľmi dobre nevyšiel. Upozornili ma totiž na knižku, ktorú by som si inak možno nevšimla. Nazvali ju prvou predvolebnou brožúrkou Jany Vaľovej 😊 Možno o tom nevedia, ale práve tým jej robia predvolebnú kampaň. Niekedy červené súkno pred očami zatemní myseľ. Bez ohľadu na názor na primátorku, tváriť sa, že nie je známou ženou Humenného mi príde trošku pritiahnuté za vlasy. Jana Vaľová je vôbec prvou poslankyňou Národnej Rady z Humenného, odtiaľ je známejší asi len Čekovský.

Bez ohľadu na to, ako som sa o knižke dozvedela, musím povedať, že som veľmi rada, že vznikla. Aj keď žijem už v Prešove som veľmi hrdá na moje rodné mesto a na ľudí, ktorí z neho pochádzali.  Bodaj by taká kniha vznikla aj o známych Prešovčankách! Vôbec nemám potrebu kádrovať, že kto v nej mal byť, alebo nemal. Sama poznám minimálne jednu veľmi významnú ženu, ktorá dlhodobo odmieta aj rozhovory pre médiá a pritom je možno známejšia za hranicami než doma. Ale aj výber v knižke, ktorý je, je zaujímavý.

Okrem dvoch političiek v nej nájdete pestrý prierez zaujímavými rodáčkami. Je tam známa hudobníčka Ľubica Čekovská či speváčka Stefi Šalátová, ktorá má za sebou v mladom veku veľmi silný príbeh. Z mne známych žien tam nájdete aj Adrianu Totíkovú s ktorou som mala možnosť aj spolupracovať ešte keď som bola v Bratislave na jednom projekte pre Markízu, či šéfka profesia.sk Ivana Molnárová. V knižke sú aj profily mne menaj známych žien, ako sú kickobxerka Dominika karchová, návrhárka Jana Jurčenko, či bývalá šéfka Únie žien Anna Capová. Tucet uzatvárajú Viera Čurmová, Žela Bialá, Mária Ďugošová a Jana Andruchová.

Výber je pestrý a nik nikoho nenúti čítať knihu celú. Mňa však zaujala. A priznám sa, bola by som rada, ak by vznikol aj druhý diel. Myslím si, že nápad Únie žian by sa mohol preniesť aj do ďalších slovenských miest, kde sú ďalšie dámy, ktoré možno nie sú ani na prvých stránkach časopisov, ale stojí za to si o nich dačo prečítať. Takže milí hejteri ďakujem za dobrý tip, ktorý budem rada šíriť aj ďalej.

 

Na východe nič nie je, ale bude

19.03.2018

Či naozaj odznela okrídlená veta, ktorá prebehla médiami, že na východe nič nie je, ťažko povedať. Každopádne by bola pravdivá len z časti. Áno je pravdou, že veľa, najmä mladých ľudí viac »

Ej veruže zvláštne čísla volebných prieskumov majú v Humennom. . .

24.01.2018

Alebo aké podnikateľské skupiny vytvrajú prieskumy v Humennom. Minule ma zarazila jedna platená tlačová správa, pretože som z Humenného. Že ako to vyzerá so šancami potenciálnych kandidátov viac »

Po ceste za prácou

28.11.2017

Opäť som raz cestovala krížom po Slovensku. Navštívila som Bratislavu, Kysuce, Banskú Bystricu, Revúcu, Veľký Krtíš, Lučenec, Medzilaborce a Sobrance. Pracovné povinnosti ma donútili behať viac »

internáty, Bratislava, Mlynská dolina, vražda, Cervanová

Nahrávka môže usvedčiť vrahov Cervanovej

22.05.2018 20:00

Z českého bezpečnostného archívu vyniesol na svetlo novinár Hanus zvukovú nahrávku výpovede korunnej svedkyne v prípade vraždy Ľudmily Cervanovej.

Savčenková

Savčenkovej zamietli odvolanie voči predĺženiu väzby; schudla vraj 20 kíl

22.05.2018 19:55

Savčenková je vo väzbe pre obvinenie z plánovania teroristického útoku a prevratu.

Pamätník vzniku prvej Československej republiky

Oslava Československej republiky delí politikov

22.05.2018 19:34

Na sté výročie vzniku prvej Československej republiky sa chystajú oslavy, ale zatiaľ sa zdá, že Slováci si túto výnimočnú udalosť štátnym sviatkom nepripomenú.

NORTHKOREA-MISSILES/TRUMP

Donald Trump naznačil odklad summitu s Kim Čong-unom

22.05.2018 19:13, aktualizované: 20:33

Trump uviedol, že summit "možno nevyjde na 12. júna" a naznačil, že by schôdzka mohla byť odložená. Informovala o tom agentúra AP.

petrabacovcin

Po desiatich rokoch v Bratislave som sa rozhodla vrátiť naspäť do rodného kraja. Bližšie k rodine a s víziou, že aj v našom krásnom a jemne zaspatom kraji sa dajú robiť aj zaujímavé veci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 18330x
Priemerná čítanosť článkov: 1410x

Autor blogu

Kategórie