Založ si blog

Humenskí hejteri omylom propagujú dobrú knihu : )

Len pred pár dňami som na Facebooku  narazila na jeden z ďalších hejtov na primátorku Vaľovú. Mám pocit, že títo hejteri sa zameriavajú len na túto političku a určite sa zapíšu do tohtoročného predvolebného folklóru (či už pozitívne alebo negatívne ešte nie je jasné). Opäť raz chceli naložiť primátorke a vybrali si na to novú knihu „Ženy, ktoré to dokázali“, ktorá predstavuje 12 Humenčaniek o ktorých bolo, alebo je počuť.

Nuž hejt veľmi dobre nevyšiel. Upozornili ma totiž na knižku, ktorú by som si inak možno nevšimla. Nazvali ju prvou predvolebnou brožúrkou Jany Vaľovej 😊 Možno o tom nevedia, ale práve tým jej robia predvolebnú kampaň. Niekedy červené súkno pred očami zatemní myseľ. Bez ohľadu na názor na primátorku, tváriť sa, že nie je známou ženou Humenného mi príde trošku pritiahnuté za vlasy. Jana Vaľová je vôbec prvou poslankyňou Národnej Rady z Humenného, odtiaľ je známejší asi len Čekovský.

Bez ohľadu na to, ako som sa o knižke dozvedela, musím povedať, že som veľmi rada, že vznikla. Aj keď žijem už v Prešove som veľmi hrdá na moje rodné mesto a na ľudí, ktorí z neho pochádzali.  Bodaj by taká kniha vznikla aj o známych Prešovčankách! Vôbec nemám potrebu kádrovať, že kto v nej mal byť, alebo nemal. Sama poznám minimálne jednu veľmi významnú ženu, ktorá dlhodobo odmieta aj rozhovory pre médiá a pritom je možno známejšia za hranicami než doma. Ale aj výber v knižke, ktorý je, je zaujímavý.

Okrem dvoch političiek v nej nájdete pestrý prierez zaujímavými rodáčkami. Je tam známa hudobníčka Ľubica Čekovská či speváčka Stefi Šalátová, ktorá má za sebou v mladom veku veľmi silný príbeh. Z mne známych žien tam nájdete aj Adrianu Totíkovú s ktorou som mala možnosť aj spolupracovať ešte keď som bola v Bratislave na jednom projekte pre Markízu, či šéfka profesia.sk Ivana Molnárová. V knižke sú aj profily mne menaj známych žien, ako sú kickobxerka Dominika karchová, návrhárka Jana Jurčenko, či bývalá šéfka Únie žien Anna Capová. Tucet uzatvárajú Viera Čurmová, Žela Bialá, Mária Ďugošová a Jana Andruchová.

Výber je pestrý a nik nikoho nenúti čítať knihu celú. Mňa však zaujala. A priznám sa, bola by som rada, ak by vznikol aj druhý diel. Myslím si, že nápad Únie žian by sa mohol preniesť aj do ďalších slovenských miest, kde sú ďalšie dámy, ktoré možno nie sú ani na prvých stránkach časopisov, ale stojí za to si o nich dačo prečítať. Takže milí hejteri ďakujem za dobrý tip, ktorý budem rada šíriť aj ďalej.

 

Ach tí naši poslanci. Viete čo „prešovskí“ robia? Najaktívnejší sú opoziční, z koalície vyhráva Vaľová.

30.09.2018

Sme niečo za polčasom volebného obdobia a preto som sa zamyslela, že ako pracujú v NR SR tí „naši“ z Prešovského kraja. Mnohí východniari sa do môho zoznamu nedostali, lebo sú už z nich viac »

Na východe nič nie je, ale bude

19.03.2018

Či naozaj odznela okrídlená veta, ktorá prebehla médiami, že na východe nič nie je, ťažko povedať. Každopádne by bola pravdivá len z časti. Áno je pravdou, že veľa, najmä mladých ľudí viac »

Ej veruže zvláštne čísla volebných prieskumov majú v Humennom. . .

24.01.2018

Alebo aké podnikateľské skupiny vytvrajú prieskumy v Humennom. Minule ma zarazila jedna platená tlačová správa, pretože som z Humenného. Že ako to vyzerá so šancami potenciálnych kandidátov viac »

obchod, maloobocho, nákup, obchodný reťazec, supermarket

Most-Híd má vlastné riešenie odvodu pre reťazce, opozícia ho odmieta

18.10.2018 17:22

SNS stojí za osobitným odvodom pre reťazce, Smer to podporuje, Most-Híd presadzuje vlastné riešenie a opozícia ho úplne odmieta.

lipa

Stromom roka je Lipinka z Kopčian

18.10.2018 17:01

Lipa veľkolistá rastie vyše dvesto rokov v tesnom spoločenstve predrománskeho kostolíka sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch.

Alexander Gauland

Noví členovia bavorského snemu z AFD sú sledovaní kontrarozviedkou

18.10.2018 17:00

Kontrarozviedka skúma, či jej ústava dovoľuje pokračovať v sledovaní občanov aj potom, čo sa stanú členmi parlamentu.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Somogyi, ktorý pripravoval únos syna najbohatšej Slovenky, dostal doživotie

18.10.2018 16:41

Z obžaloby vyplýva, že pod hrozbou usmrtenia chcel za jeho prepustenie získať výkupné 300-tisíc eur.

petrabacovcin

Po desiatich rokoch v Bratislave som sa rozhodla vrátiť naspäť do rodného kraja. Bližšie k rodine a s víziou, že aj v našom krásnom a jemne zaspatom kraji sa dajú robiť aj zaujímavé veci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 21985x
Priemerná čítanosť článkov: 1570x

Autor blogu

Kategórie