Založ si blog

Humenskí hejteri omylom propagujú dobrú knihu : )

Len pred pár dňami som na Facebooku  narazila na jeden z ďalších hejtov na primátorku Vaľovú. Mám pocit, že títo hejteri sa zameriavajú len na túto političku a určite sa zapíšu do tohtoročného predvolebného folklóru (či už pozitívne alebo negatívne ešte nie je jasné). Opäť raz chceli naložiť primátorke a vybrali si na to novú knihu „Ženy, ktoré to dokázali“, ktorá predstavuje 12 Humenčaniek o ktorých bolo, alebo je počuť.

Nuž hejt veľmi dobre nevyšiel. Upozornili ma totiž na knižku, ktorú by som si inak možno nevšimla. Nazvali ju prvou predvolebnou brožúrkou Jany Vaľovej 😊 Možno o tom nevedia, ale práve tým jej robia predvolebnú kampaň. Niekedy červené súkno pred očami zatemní myseľ. Bez ohľadu na názor na primátorku, tváriť sa, že nie je známou ženou Humenného mi príde trošku pritiahnuté za vlasy. Jana Vaľová je vôbec prvou poslankyňou Národnej Rady z Humenného, odtiaľ je známejší asi len Čekovský.

Bez ohľadu na to, ako som sa o knižke dozvedela, musím povedať, že som veľmi rada, že vznikla. Aj keď žijem už v Prešove som veľmi hrdá na moje rodné mesto a na ľudí, ktorí z neho pochádzali.  Bodaj by taká kniha vznikla aj o známych Prešovčankách! Vôbec nemám potrebu kádrovať, že kto v nej mal byť, alebo nemal. Sama poznám minimálne jednu veľmi významnú ženu, ktorá dlhodobo odmieta aj rozhovory pre médiá a pritom je možno známejšia za hranicami než doma. Ale aj výber v knižke, ktorý je, je zaujímavý.

Okrem dvoch političiek v nej nájdete pestrý prierez zaujímavými rodáčkami. Je tam známa hudobníčka Ľubica Čekovská či speváčka Stefi Šalátová, ktorá má za sebou v mladom veku veľmi silný príbeh. Z mne známych žien tam nájdete aj Adrianu Totíkovú s ktorou som mala možnosť aj spolupracovať ešte keď som bola v Bratislave na jednom projekte pre Markízu, či šéfka profesia.sk Ivana Molnárová. V knižke sú aj profily mne menaj známych žien, ako sú kickobxerka Dominika karchová, návrhárka Jana Jurčenko, či bývalá šéfka Únie žien Anna Capová. Tucet uzatvárajú Viera Čurmová, Žela Bialá, Mária Ďugošová a Jana Andruchová.

Výber je pestrý a nik nikoho nenúti čítať knihu celú. Mňa však zaujala. A priznám sa, bola by som rada, ak by vznikol aj druhý diel. Myslím si, že nápad Únie žian by sa mohol preniesť aj do ďalších slovenských miest, kde sú ďalšie dámy, ktoré možno nie sú ani na prvých stránkach časopisov, ale stojí za to si o nich dačo prečítať. Takže milí hejteri ďakujem za dobrý tip, ktorý budem rada šíriť aj ďalej.

 

Dúfajme, že v Humennom neplatí „ako na nový rok, tak po celý rok“

02.01.2019

Oslavy nového roka som sa rozhodla stráviť v rodnom Humennom. V meste, ktoré zažilo veľké volebné prekvapenie a kde noví šéfovia mesta sľubovali čerstvý vietor, koniec rodinkárstvu a to, viac »

Z Humenného sa stala pred voľbami mediálna hviezda

21.11.2018

Voľby sú za nami. V Prešove primátorka svoj post obhájila, v Humennom vystrieda primátorku nový pán mesta. Otvorene treba víťazovi pogratulovať a povedať, že pán Molnár si to víťazstvo viac »

Ach tí naši poslanci. Viete čo „prešovskí“ robia? Najaktívnejší sú opoziční, z koalície vyhráva Vaľová.

30.09.2018

Sme niečo za polčasom volebného obdobia a preto som sa zamyslela, že ako pracujú v NR SR tí „naši“ z Prešovského kraja. Mnohí východniari sa do môho zoznamu nedostali, lebo sú už z nich viac »

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

Eurotunel má 20 rokov

'Airbus na koľajniciach' by mal silných súperov, vlaky z USA a Číny

20.01.2019 18:57

V Európskej komisii sa diskutuje o možnom zlúčení vlakovej divízie nemeckého Siemensu a francúzskej spoločnosti Alstom.

petrabacovcin

Po desiatich rokoch v Bratislave som sa rozhodla vrátiť naspäť do rodného kraja. Bližšie k rodine a s víziou, že aj v našom krásnom a jemne zaspatom kraji sa dajú robiť aj zaujímavé veci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 32660x
Priemerná čítanosť článkov: 2041x

Autor blogu

Kategórie