Založ si blog

Dúfajme, že v Humennom neplatí „ako na nový rok, tak po celý rok“

Oslavy nového roka som sa rozhodla stráviť v rodnom Humennom. V meste, ktoré zažilo veľké volebné prekvapenie a kde noví šéfovia mesta sľubovali čerstvý vietor, koniec rodinkárstvu a to, že všetko bude zrazu super a bez problémov. Tak som teda išla nasať tú novú atmosféru. A poviem vám… zatiaľ nie je o čo stáť.

Silvester v Humennom sa tento rok niesol v duchu komornej atmosféry. Ľudí bolo pár sto, nálada… no taká nejaká málo dzivá (ako zvykol hovorievať moderátor Kamil) 😊. Nedá sa povedať, že by bol program úplne márny, ale Dominika Mirgová (navyše ticho nazvučená) už zjavne nie je takým lákadlom, ako Nocadeň, Gladiátor, či Tublatanka. No a sklamaním roka bol určite ohňostroj. My, ktorí sme klepali zubami pri kaštieli, sme čo-to videli. Mama z bytovky hovorila, že počula len výbuchy a sem-tam osamelú svetlicu. Neviem, či sa nejak zmenili predpisy, ale ohňostroj bol skromnejší, ale hlavne nižší.

Nuž som sa rozhodla zapátrať, že kto je „na vine“. Cez Facebook som napísala exprimátorke Vaľovej, že či tohtoročnú oslavu Nového roka chystal ešte jej tím. Odpovedala mi, že nie, že v súvislosti so Silvestrom a novým rokom nič neobjednávala a nepodpisovala a že už bol plne v rukách nového vedenia. Čo ma celkom zarazilo… Lebo keď môžeme niečo naozaj Vaľovej uznať, tak je to to, že mesto aspoň trošku ožilo a vedela doniesť aj zaujímavé mená. Ostatne, kto by kedy čo i len tušil, že v Humennom bude vystupovať Alphaville.

Pozrela som sa teda, kto sú noví zodpovední za kultúru v meste. Mnohí ste asi zachytili, že Smer do komisie nominoval aj exprimátorku, ktorú však nový mestský parlament nielen, že nezvolil, ale namiesto (dnes už) opozičného kandidáta Smeru tam dal svojho. Veľmi rýchlo si osvojili často kritizovanú vetu: „vyhraj voľby, môžeš všetko“. Na moje počudovanie kultúrnej komisii predsedá zaslúžilý komunista a znalec  možno tak hry na blalajku Ivan Hopta. A v duchu odstraňovania rodinkárstva je členkou komisie aj jeho dcéra Luciána Hoptová. Popravde, väčšina ostatných mien, ktoré sú členmi kultúrnej komisie mi veľa asociácií s kultúrou nedávajú. Čakajú nás asi roky, kedy sa budú učiť na vlastných chybách, lebo hrdosť a ješitnosť im nedovolí spýtať sa tých, ktorí to robiť vedeli.

Až príliš rýchlo nové vedenie mesta skĺzava do pozície, kedy prináša viac sklamaní, ako radosti z nového vetra na radnici. Prebehla som si zbežne, koľko vlastne náš Silvester zhruba stál. Samozrejme, je ťažké identifikovať, ktorá faktúra parí k čomu a koľko vecí si mesto urobilo vo vlastnej réžii. Každopádne tá suma bola na úrovni zhruba 10 000,- Eur. Nie je to málo, ani veľa. Možno, kebyže mesto nezaplatí 3600 eur za vystúpenie Mirgovej (navyše firme, ktorá ma nedoplatky na daniach), ale o pár stovák viac za väčšie lákadlo, tak by bolo v meste viac ľudí. Štart do nového roka by mal byť totiž veselý a radostný a nie zaspatý a nudný. Preto dúfam, že v Humennom nebude platiť: Ako na nový rok, tak po celý rok“.

Z Humenného sa stala pred voľbami mediálna hviezda

21.11.2018

Voľby sú za nami. V Prešove primátorka svoj post obhájila, v Humennom vystrieda primátorku nový pán mesta. Otvorene treba víťazovi pogratulovať a povedať, že pán Molnár si to víťazstvo viac »

Ach tí naši poslanci. Viete čo „prešovskí“ robia? Najaktívnejší sú opoziční, z koalície vyhráva Vaľová.

30.09.2018

Sme niečo za polčasom volebného obdobia a preto som sa zamyslela, že ako pracujú v NR SR tí „naši“ z Prešovského kraja. Mnohí východniari sa do môho zoznamu nedostali, lebo sú už z nich viac »

Humenskí hejteri omylom propagujú dobrú knihu : )

17.05.2018

Len pred pár dňami som na Facebooku narazila na jeden z ďalších hejtov na primátorku Vaľovú. Mám pocit, že títo hejteri sa zameriavajú len na túto političku a určite sa zapíšu do tohtoročného viac »

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie

20.01.2019 21:58

Spoločnosť ETESA uviedla, že výpadok nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme".

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

petrabacovcin

Po desiatich rokoch v Bratislave som sa rozhodla vrátiť naspäť do rodného kraja. Bližšie k rodine a s víziou, že aj v našom krásnom a jemne zaspatom kraji sa dajú robiť aj zaujímavé veci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 32661x
Priemerná čítanosť článkov: 2041x

Autor blogu

Kategórie